הזמנות לחתונה

הזמנות לחתונה הן אחד הדברים החשובים ביותר בהכנות לחתונה. הן מסמלות את הקשר בין בני הזוג ומביאות לידי ביטוי את הרעיון שיעמוד בבסיס החתונה. ההזמנות הן הדבר הראשוני ביותר שהמוזמנים יודעים ומקבלים אודות החתונה ובהתאם לכך הן צריכות להתאים למה שהן באות לסמל.

סוג הזמנה לחתונה יכול לגלות הרבה על אופי בני הזוג, אופי הקשר שלהם והסגנון של החתונה אותה יערכו, ולכן חשוב מאוד להקפיד על עיצוב מותאם ומדויק לחתונה, כדי שהאורחים יקבלו את הרושם הנכון וכדי שהם יפתחו ציפיות מתאימות לאירוע. כך למשל, הזמנות בעיצוב מהודר ויוקרתי המזמינות לאירוע צנוע יכולות ליצור ציפיות לא מותאמות, וכמובן שגם המקרה ההפוך יכול לגרום למבוכה אצל אורחים שמגיעים לבושים ומוכנים לאירוע בסגנון שונה לחלוטין.

כדי שתוכלו לבצע את בחירת ההזמנה באופן שהכי מדויק ומתאים עבורכם, ריכזנו כאן מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה. אתם יכולים להיעזר בגרפיקאים שלנו או

לעצב את ההזמנה בעצמכם, בהתאם למה שתחליטו שיהיה בה.

 

אז מה כדאי שתיקחו בחשבון?

  • גודל ההזמנה – רבים טועים לחשוב שגודל ההזמנה הוא פרט זניח שאינו קשור לתוכן ולעיצוב שלה. בפועל, גודל ההזמנה הוא קריטי ומשפיע הן על העיצוב, הגרפיקה והאיורים והן על כמות המלל שניתן להכניס אליה. נסו לחשוב מה טווח הגדלים הרצויים לכם להזמנה ומה יתאים לכמות המלל הרצויה.
  • תוכן – מהו התוכן שאתם רוצים שיהיה בהזמנה? מצד אחד, חשוב לא להעמיס יותר מידי פרטים ומצד שני חשוב כן לספק את המידע הרלוונטי. ישנם תכנים לא הכרחיים אך בעלי משמעות רבה ולכן לא כדאי לוותר עליהם, כמו פסוקים מהתנ"ך, משפטים משירים וכדומה, שיכולים להוסיף להזמנה מימד פיוטי ומרגש.
  • עיצוב וגרפיקה – בשלב הבא, אתם יכולים להתחיל לחשוב על דוגמאות הזמנה לחתונה. בחרו בצבעים מתאימים שמשתלבים אחד עם השני ולא מעמיסים על העין של הקורא, וזכרו שעודף של תוכן וצבע על ההזמנה יכול להרוס את מה שמנסים ליצור עליה. כמו כן, חשבו על מבנה ההזמנה- האם היא תהיה מקופלת ונפתחת, משני צידי דף או חד צדדית.